Meteen naar de inhoud

European Film Academy vraagt regisseur Nikita Mikhalkov te pleiten voor de gevangen Oekraïense filmmaker Oleg Sentsov

Even ter herinnering: vandaag dient in Moskou het hoger beroep tegen de veroordeling tot 20 jaar gevangenisstraf van de Oekraïense filmmaker Oleg Sentsov. Deze werd vorig jaar mei gearresteerd door de Russische Veiligheidsdienst, nadat hij zich had uitgesproken tegen de annexatie van de Krim door Rusland en actief betrokken was bij de pro-Westerse protestbeweging. Hoewel de belangrijkste getuige zijn verklaring introk omdat deze onder dwang tot stand was gekomen ging het proces, waarbij Sentsov ...

Je kunt nu inloggen om verder te lezen!

Welkom in het archief van Cultuurpers! Als lid heb je toegang tot alle, meer dan 4000 berichten die we sinds onze oprichting in 2009 hebben geplaatst!

(Recente berichten (jonger dan drie maanden) zijn voor iedereen te lezen, dankzij onze leden!)

Word lid, of log hieronder in:

Leo Bankersen

Leo Bankersen schrijft over film sinds Chinatown en Night of the Living Dead. Recenseerde als freelance filmjournalist lange tijd voor de GPD. Is nu, onder andere, een van de vaste bijdragers aan De Filmkrant. Breekt graag een lans voor kinderfilms, documentaires en films uit niet-westerse landen. Andere specialiteiten: digitale zaken en filmeducatie.Bekijk alle berichten van deze auteur

Even ter herinnering: vandaag dient in Moskou het hoger beroep tegen de veroordeling tot 20 jaar gevangenisstraf van de Oekraïense filmmaker Oleg Sentsov. Deze werd vorig jaar mei gearresteerd door de Russische Veiligheidsdienst, nadat hij zich had uitgesproken tegen de annexatie van de Krim door Rusland en actief betrokken was bij de pro-Westerse protestbeweging. Hoewel de belangrijkste getuige zijn verklaring introk omdat deze onder dwang tot stand was gekomen ging het proces, waarbij Sentsov ...

Je kunt nu inloggen om verder te lezen!

Welkom in het archief van Cultuurpers! Als lid heb je toegang tot alle, meer dan 4000 berichten die we sinds onze oprichting in 2009 hebben geplaatst!

(Recente berichten (jonger dan drie maanden) zijn voor iedereen te lezen, dankzij onze leden!)

Word lid, of log hieronder in:

nl_NLNederlands